| aaa777 a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot sa fac sa tina mai mult timp bateria de la tabletă (daca se poate ). Am bateria 100%-90% si daca stau si eu pe internet se consuma mult. Si sunt nevoita sa opresc luminozitatea ( si se vede mult mai bine cu luminozitatea pornita ) ca sa nu consume.
P.S. - Eu am tableta Allview Ax2 Frenzy.

2 răspunsuri:
| nicusor95 a răspuns:

Incearca niste aplicatii pentru battery saver.sunt pe magazin play

| andreipopa73 a răspuns:

Incearca sa folosesti clean master pentru a goli din memoria RAM si incearca sa inchizi aplicatiile de care nu ai nevoie in acest mod bateria ta va tine mai mult.Cat despre luminozitate, tine-o la un nivel decent.