| Cristian_Fcsb_Ion_1995 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa stiu daca stiti un program care sa stearga virusi, va rog!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Încearcă unul din cele două de mai jos:
Avira rescue cd:
http://www.avira.com/en/download/product/avira-rescue-system
De unde vei selecta spre download ISO
Imaginea ISO se scrie pe un Cd și se butează cu cd-ul ca și cum ai buta cu cd-ul de Windows
Se setează antivirusul să șteargă fișierele ce nu le poate vindeca.
Kaspersky rescue disk
https://support.kaspersky.com/viruses/rescuedisk
La fel ca și Avira se scrie ISO-ul pe un CD și se buteaza cu el.
Mențiune:
Antivirușii aceștia nu vor șterge numai virușii comerciali/cunoscuți din sectoarele de boot, deci troienii de boot de la activatoarele de Windows 7(alea cu care se activează ilegal Windows) nu se vor șterge.
Succes

5 răspunsuri:
| DisturbeDd a răspuns:

Antivirus? sau dai rr la win

| neutrino a răspuns:

Toti virusii, sau numai o parte?

| Cristian_Fcsb_Ion_1995 explică (pentru neutrino):

Toti virusi, eu am antivirusul ESET e bun?

| Cristian_Fcsb_Ion_1995 explică (pentru Cristian_Fcsb_Ion_1995):

Imi pare rau nu mai am nevoie de antivirus ca am reusit sa sterg virusi cu ESET Smart Security.
Multumesc lupudepenet, neutrino si DisturbeDd.

| DeyCj a răspuns (pentru Cristian_Fcsb_Ion_1995):

Cu sau fără tentativa ai de antivirus tot cu sistemul infectat ești.
Recomand a nu se folosii antiviruși ca Avast esset, Nod 32, Norton sau panda.Toti antivirușii ăștia sunt doar mizerii comerciale care dau alarme flase la geru, conuma resursele sistemului inutil și când vine vorba de a-ți oferii protecție reală antimalware nu o face.