| Gabriel_Madalin_1995 a întrebat:

Buna tpu.Astazi ti-am pregatit o intrebare: eu am o tableta foarte performanta e boda revo R95 si este sparta. daca am un adaptor si un maus pot sa ma joc pe tableta cu mausul adica bag adaptorul in tableta si bag mausul in adaptor pot sa ma joc cu mausul pe tableta eventual tableta se aprinde dar nu merge touchscree-nul ziceti-mi si mie pot sa ma joc pe tableta cu mausul? uite o poza cu ea: https://www.google.ro/......ps?/search asta e tableta mea spuneti-mi merge? asta e o poza cu ea cand nu era sparta.

4 răspunsuri:
| hypentakill a răspuns:

Da poti, android va recunoaste mouse-ul ca si vei putea sa il folosesti. Te poti duce la acessibilitate si sa schimbi viteza la pointer. Ca sa te joci cu mouse-ul trebuie sa il configurezi, exista o aplicatie pe Play Store numai pentru o experienta buna recomand sa iti iei o tastatura si un usb hub.

| hypentakill a răspuns:

Apropo tableta ta nu e foarte performanta

| ClimateZone a răspuns:

Sau poti inlocui touchscreen, costa undeva la 140 lei (probabil fara montaj nu am idee) http://www.inowgsm.ro/......o-r95.html

| Gabriel_Madalin_1995 explică:

Asta e tableta mea cand nu era sparta