| Zongaman a întrebat:

Aveam un router ASUS RT-G32 cu o antena care in ultimul timp se reseta singur si nu ma puteam conecta de pe telefon.Am crezut ca am router-ul stricat si ieri mi-am cumparat altul.Acesta este TP-LINK modelul TL-WR841N cu 2 antene si nu stiu cum sa il instalez.Sunt pe RDS-RCS si nu am modem de net, am un cablu care il bag direct in unitate.Atunci cand pun cablul de net in router nu pot intra pe net pe pc.In instructiuni arata modem-ul.Nu stiu cum sa pun cablul de internet in router si sa mearga si internetul pe pc.Trebuie sa spun ca am 13 ani si nu am deloc experienta iar parintii mei nici atat.Dau funda+vot aceluia care ma ajutawinking

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Citeste MANUALUL ROUTERULUI ALA NENOROCIT! In principiu, trebuie' sa clonezi macul placii de retea si sa setezi user/pass de la conexiunea PPPOE de la RDS pe router.

| Zongaman explică (pentru KodrutZ):

Am urmat instructiunile manualului si dupa am postat intrebarea.

| KodrutZ a răspuns (pentru Zongaman):

Mai citeste. happy