| ALEX12310 a întrebat:

Buna TPU cand vreau sa ma conectez la un server de minecraft (oricare chiar si al meu) imi spune failed to connect to server conection time out :connect ajutorrrr

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Eroarea asta apare când pe server s-0a depășit numărul de conexuni, adică efectul de flod, o chestie specifică serverelor de Windows făcute de amatori în special.
Remediu
Răndare ca să se elibereze bada și te vei putea concta.Succes

| BoldyAnita a răspuns:

Cand te conectezi la un server ocupat de multi jucatori, desdori apare eroarea asta. E usor de remediat.
1. In primul rrand, verifica-ti conexiunea la internet.
2. Da refresh la server. Nu de o mie de ori, astepti vreo 2 minute si dai refresh, apoi intri.