| GEORGEMSU a întrebat:

ce spuneti de acest sistem desktop
placa video nvidia gainward gts 450 128 mb 2048gb dedicata
placa baza asrock n68c gs ucc
procesor amd athlon 64 2x 2 250 3ghz
hard disk sata 1tb 7200 rtm
memorie ram 4 gb ddr3
carcasa neagra deluxe
sursa 600 w
unitate optica dvd+rw
monitor samsung syncmaster b2230HD diagonala 55cm ful hd
tastatura logitech fara fir
mouse logitech fara fir
modem huawei echolife hg865
internet prin fibra optica viteza 100mb
e bun acest pc va dau funda +vot daca raspundeti

Răspuns Câştigător
| AleXzpm a răspuns:

Crysis 2, The wither 2 Assasins of the king, Shogun total war 2 toate pe high ar fi undeva in jur de 30-35FPS iar la anul jocurile noi for fi pe mediu la 30-35 si tot asa.In schimb daca iti plac jocurile cu masini nu o sa ai probleme nu necesita atat de multe resurse ca Shogun total war 2 sau altele.
Uite pc-ul meu
http://i44.tinypic.com/2en98uq.jpg

8 răspunsuri:
| AleXzpm a răspuns:

Procesoul sub medie, placa video medie (iti merg toate jocurile pe mediu) placa de baza are 2 sloturi pentru ddr2 si 2 pentru drr3 poate fi atat avantj cat si dezavantaj.Per total este un sistem bun depinde acum si de ce ai nevoie sa faci cu el si de pretul la care il iei.
Bafta!

| GEORGEMSU explică (pentru AleXzpm):

Procesorul sub medie adica e cam prost nu e asa bun?

| AleXzpm a răspuns (pentru GEORGEMSU):

Are 2 nuclee unu' bun zic eu are fi cu 4 de aceeasi frecventa.
tu ai acolo procesor amd athlon 64 2x 2 250 3ghz daca gasesti un
procesor amd athlon 64 4x 2 250 3ghz ar fi mult mai bun 3 ani nu mai umbli la el, depinde ce vrei sa faci cu sistemul.

| GEORGEMSU explică (pentru AleXzpm):

Eu cu sistemu il vreau mai mult pentru gaming adica sa mearga nfs the run acelasi performante le are si un pc de a unui prieten si vreausa spun ca joaca nfs the run la high si batelfied 3 tot la fel si ise misca foarte repede eu spunca placa video e buna are si mufa hdmi im magazine costa 500 lei

| GEORGEMSU explică (pentru AleXzpm):

Deci astept raspunsul tau e bun pentru gaming adica sa pot juca nfs the run la high si sa mearga si la celalalte jocuri care vor aparea peste 4-5 ani

| AleXzpm a răspuns (pentru GEORGEMSU):

Poti sa iti iei x2iu' dar daca vrei sa nu ai probleme in jocuri de strategie de exemplu' unde procesorul e folosit ceva imi mult ar fi mai bine daca ai strange putin din buzunar si ai lua un x4 nu ai mai avea probleme.Placa video este buna asta am spus si eu, chestia e ca sunt jocuri care nu iti merg la setari maxime, cauta mai bine o sa gasesti placa video chiar sub 500 in jur de 400-450. http://www.geforce.com/......TS-450-OPS

| AleXzpm a răspuns (pentru GEORGEMSU):

Daca ramai la x2 nu o sa mai mearga peste 2-3 ani, x4 o sa mearga.Placa video deja peste 2-3 ani la fel o sa mearga poate cu toate pe low, aici depinde si de rezolutia la care o folosesti.Placa video se merita, procesorul nu.

| GEORGEMSU explică (pentru AleXzpm):

Uite mai raspunde-mi si la intrebarea asta si iti dau funda : ce jocuri nu imi merg sa le joc la high? da-mi macar 2-3 exemple

| AleXzpm a răspuns (pentru GEORGEMSU):

Crysis 2, The wither 2 Assasins of the king, Shogun total war 2 toate pe high ar fi undeva in jur de 30-35FPS iar la anul jocurile noi for fi pe mediu la 30-35 si tot asa.In schimb daca iti plac jocurile cu masini nu o sa ai probleme nu necesita atat de multe resurse ca Shogun total war 2 sau altele.
Uite pc-ul meu
http://i44.tinypic.com/2en98uq.jpg