| Vi1rus a întrebat:

cum pot sa prind wi-fi la laptop? am wi-fi acasa dar nu stiu cum sa il conectez.

18 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Poți dacă la laptop ai placă de rețea wifi funcțională nu defectă și ai driverii de wifi instalați.
dacă astea îs ok atunci dă click pe pictograma aia cu rețeaua și acolo ar trebui să-ți apară rețelel wifi disponibile.
De asemena nu ar strica să verifici și starea router-ului.Asta poți face cu telefonul mobil. dacă cu telefonul te poți conecta la wifi atunci routeru e bine setat.succes

| Vi1rus explică (pentru DeyCj):

Pai am stat cu el pe wi fi. dar am instalat alt windows si de acum nu mai pot. numai prin cablu

| DeyCj a răspuns (pentru Vi1rus):

Ceva normal dacă nu ai instalat driverii...
Instalează driverii de wifi(pentru placa wifi care nu are treabă cu cea ethernet) și totu va funcționa.

| Vi1rus explică (pentru DeyCj):

Pai de unde sa eau drivere pentru wi fi?

| DeyCj a răspuns (pentru Vi1rus):

Depinde de ce model de laptop ai. Driverele nu sunt universale că îi Wingoz nu sistem GNU linux.
Teoretic laptop-ul tău ar trebui să vină cu un cd pe care scrie ori motherboard ori resource disc.Acolo ai și driverele.

| Vi1rus explică (pentru DeyCj):

Pai nu are unde se pun discurile

| MskDesign a răspuns (pentru Vi1rus):

Driverele le gasesti pe site-ul oficial al producatorului laptopului.
Scrie aici ce windows ai si ce laptop.

| RaduTN a răspuns (pentru Vi1rus):

Uită-te pe bateria laptop-ului şi spune-mi de la ce firmă e şi ce model sau intră in Run(executare dacă este in română), scrii 'dxdiag' şi dai enter.La System Model o să-ţi arăte modelul laptop-ului şi pe laptop scrie firma.

| Vi1rus explică (pentru MskDesign):

Acer aspire one windows 7

| Vi1rus explică (pentru RaduTN):

System model :ao756

| MskDesign a răspuns (pentru Vi1rus):

Uite aici:
http://www.acer.com.ph/ac/en/PH/content/drivers
Sa fii atent sa iti alegi corect pe cati biti este sistemul tau de operare 32 sau 64.

| RaduTN a răspuns (pentru Vi1rus):

-Dacă ai windows 7 pe 32biţi intră pe site-ul asta: http://acer.supportscentre.com/......2-bit.html

-Dacă ai windows 7 pe 64biţi intră pe site-ul asta:
http://acer.supportscentre.com/......7-x64.html

Apoi,intră in my computer-properties, dai pe rate-ul acela, şi pe View and print..., cauţi unde arată ceva de wireless vezi modelul şi descarci acelaşi driver.

| Vi1rus explică (pentru MskDesign):

Pai nu mi se primeste

| MskDesign a răspuns (pentru Vi1rus):

Unde scrie "Search by Product Model" scrii ao 756

| Vi1rus explică (pentru MskDesign):

Mie nu-mi arata nimic ia vezi tie daca iti arata

| MskDesign a răspuns (pentru Vi1rus):

Da-mi id de mess

| Vi1rus explică:

Mersi s-a facut! multumesc la toti

| RoxiFruit a răspuns:

Jos sunt niste linii unde sunt limbile pe acolo gaseste liniile apasa pe ele acolo gaseste-ti wi-fi tau si conecteaza-te