| anonim_4396 a întrebat:

Cum se trimite un referat prin email(ex: in power point). Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Intram mai intai in email (ne logam) am intrat pe pagina de email.
2 In partea stanga (este un creion care scrie [Compose]) dai click pe ala.
To =Destinatarul (elissa18@yahoo.com).
Subject=Subiectul

Mai jos scrii comentariu sau mesajul care vrei sa-l lasi.

4 Mai jos scrie (Send=[Trimite]) langa el este o agrafa (dai click pe ea) si poate aparea 3 categori mai jos tu ai nevoie doar de unul singur:
-Attach from my computer (fisire din computerul tau).
Si pui acolo fisiere in cazul tau Power Point) dai click pe acel fisier sau pe Open si se uplondeaza.

5 Astepti putin timp pana se incarca acel fisier si dupa aceea dai trimite si gata ai trimis mesajul cu power point.

6 Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

2 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Dupa ce salvezi proiectul facut in Power Point in calculator, va trebui sa intri in contul tau de mail, ce folosesti, Yahoo sau Gmail, si sa scrii un nou mail. Scrii mail-ul caruia vrei sa-i trimiti referatul, subiectul, mesajul si apoi trebuie sa atasezi fisierul.
Pentru a atasa un fisier unui mail pe Yahoo Mail: http://i57.tinypic.com/23jhb3l.png
Pentru Gmail: http://i60.tinypic.com/2zhmg43.png
Apoi va trebui sa selectezi referatul.