| 5IrOK a întrebat:

Buna TPU daca mi-am luat o tableta galaxy tab 2 7" din sua o pot icarca si in Romania pe incarcator scrie 100-240v dar are chestia aia care se scoate cu mufele pentru priza si pe ea scrie 125v
va merge sau trebuie sa ii iau incarcator?

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Nu face aşa ceva pentru că faci praf alimentatorul. Aşa cum este conceput poate funcţiona în plaja arătată debitând la ieşire o tensiune stabilizată indiferent de fluctuaţiile tensiunii de intrare ( reţea ).
Sunt ţări unde tensiunea reţelei naţionale este de 110 V şi numai acolo se foloseşte acea facilitate prevăzută şi pe unele surse de PC.