| ShailaFlorina a întrebat:

De aseara ecranul laptopului meu este asa: http://imageshack.us/photo/my-images/402/imgp2621q.jpg/ I.am dat restart, l.am oprit, i.am scos bateria dar degeaba. nu dispare. indiferent ca intru pe internet, sau ca ma uit la un film din calculator, sau din cd, ecranul asa ramane. ce este de facut? din ce cauza se intampla asta? aseara vb pe mess, si deodata mi. a aparut. mersi de rasp

1 răspuns:
| MMihai a răspuns:

Nu am mai auzit de așa ceva!
Fiind vorba de ceva, o imagine de pe net ar trebui să dispară prin deconectarea de la net!
Mizeria asta văd că la tine, este ca un virus.
Bagă / instalează în laptop un al doilea sistem de operare Kiwi Ubuntu Linux sau Ubuntu Linux versiunea 11.04 instalate în limba română, și îl instalezi în paralel cu Windows-ul tău.
Din Kiwi salvezi cea ce poți salva de pe hard și apoi reinstalezi Kiwi și îl pui să se întindă pe tot hardul - să formateze hardul -, și după asta instalezi Windows-ul și formatezi hardul și apoi instalezi Kiwi Ubuntu Linux sau Ubuntu Linux, dar versiunea 11.04 nu ultima care este 11.10, și care pare mai proastă.
De navigat pe net, să navighezi din linux, nu din Windows.