| beibiiiiiiiiii a întrebat:

de cateva zile nu imi mai merge microfonull la laptop mentionez ca e ASUS k53s,cand dau sa fac proba pe messenger imi zice ca este o problema la microfon. Daca are cineva vreo idee de ce se intampla va rog sa imi zica, ii pot da mai multe informatii!

Răspuns Câştigător
| XxYouOnlyLiveOncexX a răspuns:

Si eu am problema asta tot la laptop Asus, cand am instalat windowsul mergea microfonul dar deodata nu a mai mers, si am incercat sa umblu si la setari dar degeaba. Problema e la setari cu siguranta, si eu am patit-o de multe ori cu setarile la microfon, eu am Realtek HD iar la pc Soundmax, dar in Realtek HD nu reusesc sa il fac. Cauta tutoriale pe youtube "Microphone problem Realtek HD". Daca nu merge nici cand iti faci setarile corect singura optiune ar fi reinstalarea windows-ului.