| DarkEyesR a întrebat:

Buna,am un laptop ASUS K53S,merge sa conectez un sistem de boxe mari,daca da cum?!,doar cine stie va rog, e pentru o petrecere!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Da se poate dar trebuie să fie compusă dintr-un amplificatyor audio și apoi boxele; cel mai recomandat este un preamplificator-amplificator-boxe, asta pentru a proteja placa audio a laptopuli de impedanțe de intrare prea mari.Numai boxele nu vor funcționa deoparece semnalul trebuie amplificat pentru a se auzi la volum.La fel au și boxele acelea de Pc.Au un amplificator audio incorporat în ele, de aia sunetul se aude mai tare și se poate ajusat prin volumul boxelor, la fel topt de aste trebuie alimentate de la priză, pentru a alimenta amplificatorul audio din ele.Succes

| DarkEyesR explică (pentru DeyCj):

Am rezolavat asta am un sistem de boxe mari, am setat sonorul din laptop si aude bine ..Nu era setat sonorul si se auzea un zgomot urat, oricum mersi ca te-ai deranjat sa-mi explici, o sa primesti funda, e un raspuns foarte bun!

1 răspuns: