| ionelupsky a întrebat:

Mi-am luat o tableta Allview viva h8+ cu memorie interna de 16 gb. Ea e impartita in 2, una de 1 gb si una cu restul. Dar totul se stocheaza automat in 1 gb si zice memorie plina. Am incercat sa o pun implicit pe cealalta dar nu pot. Ajutor!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Vezi ca datele ti se stocheaza pe partitia cu sistemul de operare care in acest caz este si mai mica decat cealalta, iar pe cealalta partitie nu poti instala aplicatii de nici o culoare, deoarece ai nevoie de root! Incearca cu un card de memorie, si vezi daca pe acela ti se instaleaza aplicatiile. Daca nu, root, dar risti sa pierzi garantia tabletei.