| Motz_Andrei_1998 a întrebat:

Buna TPU...o noua intrebare: recent mi-am achizitionat un smart watch de pe aliexpres si intampin o roblema si anume cand activez bluetooth-ul telefonul nu imi vede smartwatch-ul si nici invers..Am conectat smartwatch-ul la laptop si mi s-a conectat..Care ar fi problema?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Problema? chinezărie ieftină, aia e problema.

| LPCTSTR a răspuns:

Din pacate te-ai ales cu o jucarie.

| NGheorghe a răspuns:

Trebuie sa verifici versiunea de bluetooth (4.0 sau 4.1 sau 5.0 etc). Orice versiune noua este compatibila cu toate cele anterioare. Un smartwatch cu versiune 5.0 poate ca nu îl va vedea un telefon cu versiune 4. Dacă-i invers (telefonul are versiune mai mare) atunci nu ai de cât sa încerci de multe ori si de preferat sa nu ai niciun alt bluetooth in apropiere.

| Motz_Andrei_1998 explică:

Telefonul meu este j5 actualizat la utima versiune de Android iar cand conectez la telefonul tatalui meu( Samsung core prime) se conecteaza..doar la telefonul meu face figuri