| Deniss30 a întrebat:

Recent am fost la un service de calculatoare sa imi reinstalez windowsul la un notebook si sa il curat de praf. Tipul de acolo mi-a instalat toate programele de care am nevoie la el si sunt chiar multumita de asta insa cand am vrut sa intru pe skype mi-am dat seama ca nu imi merge camera web. Nu o gasesc. Cred ca nu mi-a instalat driverul la ea. Am incercat sa il caut eu pe net si sa il instalez insa nu am reusit. Mentionez ca am notebook msi U130 (model mai vechi, are memoria de 2 gb). Cum as putea sa imi instalez singura camera web? Imi puteti da un link de unde as putea sa descarc driverul?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ala de la service nu tia instalat flash player sau drivreul de la camera web, apropo nr lui nul ai?

| Deniss30 explică (pentru RAY):

Driverul de la camera web nu mi la instalat

| K0sti a răspuns:

Il gasesti la producator! Sau poti folosi varianta asta: http://www.epasystems.ro/instalare-drivere-device-manager/

| Peridava a răspuns:

Mai bine te intorci la acel service si ii spui ce nu-ti merge.

| aalexei a răspuns:

Incearca combinatia de taste Fn+F6
Nu ajuta?
Driverele care lipsesc le scoti de aici: http://www.msi.com/product/notebook/support/U130.html#down-driver
Si le instalezi apoi faci un restart. Camera trebuie sa lucreze!
Daca ceva nu intelegi, intreaba.

| Pivniceru1 a răspuns:

Descarca aplicatia Driver Booster de la Iobit si poate iti gaseste el driver pentru camera web(daca nu macar unul generic ca sa iti mearg web-ul) http://www.iobit.com/en/driver-booster.php
Asta e varianta FREE ca exista si altele