| euAnonim100 a întrebat:

Revin cu o intrebare: Cum se face o adresa de email, dar fara @gmail.com, @yahoo.com etc. Vreau ca dupa @ sa imi pot pune ce vreau! O adresa de genul office@firma.ro!
Cum se poate face asta? (vreau sa fie ceva gratuit... daca exista)
Dau funda + vot!

Răspuns Câştigător
| alexutzu1981 a răspuns:

Domeniu.ro costa aproximativ 10 euro pe an, sau aproximativ 40euro pe viata(insa vor baga in curand si aici o mica taxa anuala). Nu exista de genul firma.ro gratuit. Pe langa domeniu ai nevoie de spatiu pe net (gazduire/host) care costa in medie 1euro/luna. Exista si host gratuit dar nu-ti recomand pentru ca pica de multe ori. Daca ai o afacere un domeniu privat de genul firma.ro ofera un plus de imagine in relatia cu clientii. Pe viitor iti poti construi un site pe acest domeniu.ro

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. cumapra domeniu.
2. Cumpara un email server.

| eviltwinnn a răspuns:

In primul rand ai nevoie de un domeniu (.com,.ro,.org,.net, etc.), dar asta nu e gratis.