| anonim_4396 a întrebat:

Simt ca mor de nervi! Am o placa de baza MSI G41M-P33 Combo, 4 gb ram ddr2, 4Gb placa video amd radeon 7750, procesor Intel celeron dual core 2.60, si hdd de 500 gb la 7200 problema este ca are scaderi de fps si scaderi bruste! chiar si cand umblu pe el aiurea nu ma joc, se blocheaza cateva secunde, de praf este curatat, pasta termo-conductoare este pusa recent, windows-ul schimbat chiar ieri crezand ca asta este problema acuma o saptamana am schimbat placa de baza asrok g41m-le cu asta care o am acuma MSI G41M-P33 Combo si atunci nu facea figuri din astea! driverele sunt toate " la zi " nu stiu ce sa-i mai fac mai putin si cedez si il voi sparge sad daca stie cineva ce poate fii, un sfat sau ceva il rog sa-mi spuna a da si era sa uit temperatura la procesor sta la 30 de grade, si am pc-ul pornit de vreo 6 ore

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sursa este prea slaba. Trebuie sa tii cont de faptul ca sursa da cel mult 75% din cat scrie pe ea. Mai poate fi si un condensator sau mai multe defecte. Condensatorii electrolitici se umfla si dau diferite simptome. Cineva care vede si se pricepe.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce sursa ai?

| dariusel a răspuns (pentru Salontanul):

Xilence active 420W Atx 2.3 cooler 12 cm! Asa scrie pe cutiewinking

| dariusel a răspuns (pentru Salontanul):

Am gasit una pe eMAG de 550W pe la 150 lei, ar merita inlocuita cu asta?

| dariusel a răspuns (pentru Salontanul):

Loll pe asta nu am vazut-o! Multumesc mult!

| Salontanul a răspuns (pentru dariusel):

Sursa este prea slaba. Trebuie sa tii cont de faptul ca sursa da cel mult 75% din cat scrie pe ea. Mai poate fi si un condensator sau mai multe defecte. Condensatorii electrolitici se umfla si dau diferite simptome. Cineva care vede si se pricepe.