| Costy_Regele_1991 a întrebat:

Sunt posesorul unui Samsung Galaxy J5 2016 şi recent au înveput să-mi tot apară reclame la tot felul de aplicații şi porcării chiar şi când telefonul este blocat, când stau pe Youtube, pe google, pe orice aplicație aş sta sau chiar daca nu folosesc vreo aplicație tot imi apar.Sunt de la google play, google play, uneori chiar şi de la Vodafone şi nu ştiu cum să mă scap de ele.Va rog ajutați-mă dau funda!

Răspuns Câştigător
| acidelic a răspuns:

Este o aplicatie instalata, trage de bara in jos, du-te pe casuta de settings, more, application manager si uitate in Running ce apps sunt deschise, de acolo te vei prinde ce este. Recomandat e sa dezinstalezi tot ce ai instalat in play store, si aici ma refer sa dezinstalezi toate dubioseniile ce nu-ti par cunoscute

8 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Cred ca ai luat vreun virus. Da-i o scanare cu un antivirus bun.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Fara un antivirus iti pui computerul si/sau telefonul la risc. Unde mai pui ca teoria ta a conspiratiei este contrazisa de faptul ca o groaza de antivirusi sunt GRATUITI iar majoritatea virusilor sunt luati de pe internet pe site-uri dubioase! Iar din motiv ce aici este vorba despre un telefon mobil, antivirusii sunt in acest caz instalati din MAGAZIN PLAY CARE ESTE 100% SIGUR!

P.S.: Deasemenea este evident ca cunostintele tale de programare sunt nule. Stii macar ca exista riscul ca daca faci un program de la 0 acesta sa fie luat drept un virus? Asta inseamna ca un antivirus iti gaseste si virusii care nu-i ai, dar vine un destept ca tine cu informatii de pe internet de pe un site de conspiratii sa se dea mare aici.

Le recomand celor ca tine fara cunostinte in domeniu sa dea ce raspunsuri cred nu sa se ia de raspunsurila altora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e virus, e adware, e o diferenta. Revino la setarile din fabrica si fa-ti alt cont google, asta ca sa nu se instaleze la loc aplicatia adware, am patit de multe ori. In plus se mai intampla asta si daca il ai la abonament, e o distributie de Android modificata de cei de la retelele mobile, acelea sunt bagate pe gat si nu scapi de ele...

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut, adware-ul face parte tot din specia virus. Din pacate ai dreptate nu este detectat de toti antivirusii si scapi de el doar cum ai zis tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumva, ai instalat aplicatia pentru tastatura numita TouchPal?

| Costy_Regele_1991 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc pentru raspuns dar avut o aplicație: volume booster, am şterso şi acum nu imi mai apar reclame.Pacat ca nu pot da mai multe fundițe pentru că toți m-ați ajutat.Mulțumesc!

| Costy_Regele_1991 explică:

Scuze credeam că pe mine m-ai înjurat laughing)

| Gabryela_Alessia_1989 a răspuns:

De ce imi vine reclame pe telefon de fiecare data cand vreau să intru pe el