| AdrianaLacan a întrebat:

Vreau sa imi fac un blog, in care sa scriu chestii generale, poate si ceva stiri, informatii, si totodata sa fac si bani, cu Adsense. insa fara sa cumpar domeniu. Se poate, daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Daca pleci de la premiza ca nu cumperi domeniu, nu e bine. Nu ai sa vezi un site serios pe domenii free. Asta daca vrei sa mai scoti si bani!
Ai la dispozitie diverse platforme, cele mai populare Wordpress si Blogger! Succes!

| AdrianaLacan explică (pentru K0sti):

As vrea sa vad cum merge asa, sa castig putina experienta asa, free. nu sa ma avant sa cumpar un domeniu. Oricum, de care recomanzi? unul romanesc, care e pe viata, sau celalalt gen, platit la luna sau an?

| K0sti a răspuns (pentru AdrianaLacan):

Momentan mergi pe gratuit si vezi ce si cum. Eu ti-am spus de principiu! Daca vrei sa faci un lucru, fa-l nemtesc, nu romanesc. Dar, mergi pe wordpress, parerea mea, momentan, e o platforma versatila, are teme frumoase si o multime de optiuni. La unele din ele vei fi limitata, indiferent de platforma folosita, asta pana iti iei domeniu. Daca treaba merge bine, iti iei domeniu.ro. Nu exista pe viata, aia e vrajeala. Iar hostingul il platesti anual. Bafta!

4 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Eu iti recomand sa incerci www.ucoz.ro - iti ofera mult mai multe posibilitati. In plus, atasarea unui domeniu e gratuita.
In ceea ce priveste Adsense - din cate stiu nu prea accepta subdomenii...

| Mirela1997s a răspuns:

Fa-ti un cont gratuit pe blogger.com (este al celor de la Google) si te lasa sa iti pui si publicitate de la AdSense deoarece este tot al lor happy
Succes!