| danitzi10 a întrebat:

vreau sa va intreb daca este normal ca procesorul meu sa stea in 49 grade C in idle? Am un AMD Athlon II X4 640 de 3.0 ghz care ii overclockat la 3.5 ghz...

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Curata-l de praf, pune-i pasta termica, ia-ti un cooler mai bun! Si faza cu overclock-ul, ai grija ca temperatura maxima este de 71 de grade! sta cam sus in idle, vezi ce-i faci! deschide task manager si vezi cpu usage la cat % sta? [asta cand nu faci nimic pe el]
Laptopul meu cu Intel i5-4210u sta la 40 de grade in conditii de autocad cu 3 file deschise + browser cu 5 file deschise cu youtube si muzica etc... nu-i normal sa stea atat de sus in idle!

| stefanvladvlad a răspuns:

Cred ca e prea mult 49