| Durbaca_Alex_1998 a întrebat:

Buna TPU vreau si eu sa leg pc la televizor si nu am cablu decat vga se poate sa leg la un recever dela de la dolce sau la un dvd astept raspuns fiti seriosi

6 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Nu ai cablu vga de la dolce.
iti trebuie cablu hdmi...

| buzucan a răspuns:

La DVD nu poti sa legi pentru ca are cel mult rca-uri si nu are decat semnal analog, care se va vedea prost.

| marin81 a răspuns:

In primul rand, spune-ne ce tip de tv ai, la pc daca ai placa video integrata sau separata. Poti sa legi Pc-ul la tv, daca tv ul e lcd sau model mai nou, si daca la pc ai placa video cu iesire DVI. Iti mai trebuie doar un adaptor Dvi-vga, in felul asta o sa ai atat monitor cat si tv legat la pc/

| Durbaca_Alex_1998 explică (pentru marin81):

La bunici am un Philips cu tub si are 2 scarturi si rca si daca se putea sa bag in dvd orion 5000 si apoi din dvd in tv am laptop placa integrata fara hdmi

| marin81 a răspuns (pentru Durbaca_Alex_1998):

S-ar putea cu cablu s video la un capat si cu adaptor scart la celalat capat, dar nu prin dvd

| AssassinCreedMadasucaru a răspuns:

Eu cand am incercat sa leg pc la televizor doar am conectat cablul pe care il aveam la monitor la televizor si a mers.Dar eu nu iti recomand sa faci aceasta chestie deoarece ti se poate arde placa video si placa de baza. Acum decizia este a ta.