| alexflorin a întrebat:

Am si eu o imprimanta multifunctionala Lexmark X74/75. O am de ceva vreme, a facut treaba serioasa vreo 5 ani de zile. De curand insa am intampinat o problema si anume: nu mai folosisem imprimanta de vreo luna si dau sa printez ceva si se misca cartusele... exact ca atunci cand printezi normal insa surpriza! nu printa nimic pe foaie. Am verificat cartusul, l-am incarcat, l-am verificat sa nu fie uscat. Totul in regula. Am mai incercat odata si nimic. Exact la fel. Printeaza pagina alba fara pata de culoare. Cartusul este bun l-am verificat la alta imprimanta.
Pana acum am sters contactele cartus/imprimanta, am reinstalat driverele si tot am maifoit-o insa nimic.
Ce solutie imi oferiti pentru aceasta problema?

Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| Florin2009 a răspuns:

Schimb-o! Ar trebui reparata dar cat dai acolo mai bine cumperi alta. Din propria experienta!

| raducostache1995 a răspuns:

Stiu despre ce e vorba am avut si eu o imprim Canon ip1500 tot de vreo 5 ani si nu mai mergea indiferent de cartus. sfatul meu este sa o schimbi pentru ca este o piesa care costa 150 lei. la vreo 200 si ceva de lei iti poti lua de la eMAG imprim HP deskjet 2050 cu fax scan and print