| Yoyo222 a întrebat:

Buna tuturor, imi da cineva o parere despre camera foto Sony cyber-shot dsc h-300? Tot ce stiu este ca are camera 20, 1 MP. As vrea sa il cumpar pentru ca este cel mai ieftin aparat de fotografiat. Nu sunt fotograf profesional, nu ma ocup cu asta. Vreau doar sa fac poze profi la fetele pe care le machiez, pentru calatorii si pentru a imi face si mie poze profi. Ce spuneti? Calitatea pozelor este buna? Eu am un telefon Samsung galaxy A21 S iar camera din spate nu ma da pe spate. Pozelor facute cu telefonul le-as da nota 6-7 dar vreau si eu niste poze de macar nota 7-8. Asa ca astept pareri. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Buna!
Am un Sony cyber-shot dsc... etc, generatie mai veche. Unul cu zoom de doar 8x. Vad ca cel pe care il vrei, are zoom de 35x. Adica poti fotografia si de la distanta mai mare. 20, 1 MP e o optiune superioara. Sunt aparate bune. Au culori frumoase (naturale). Vei face poze de nota 10. Aparatele foto sunt net superioare camerelor de pe telefoane. Succes!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Sony Cybershot sunt aparate foarte bune, destinate uzului comun. Calitatea imaginilor facute depaseste net calitatea telefoanelor "destepte" cu acelasi pret.
Eu detin un asemenea aparat tip "palm camera", cu 12Mpx si zoom optic 8x de multi ani si sunt foarte multumit de calitatea pozelor. Fiind un aparat mic, il port la mine aproape tot timpul (intr-ohusa legata de cureau de brau happy ). Il folosesc pentru instantanee, portrete, peisaje etc.

Evident, pentru o fotografie reusita, primul cuvant il are FOTOGRAFUL, urmat de noroc...