| thuglife a întrebat:

Buna tuturor,
Vreau sa-mi cumpar un laptop, model acer travelmate 5740.Are procesor Intel core i5 2, 27ghz, 1gb ddr3 320gb hdd.Cum nu mai sunt la curent de ceva vreme cu calculatoarele nu sunt hotarat ce sa fac.Merita sa il cumpar?

Răspuns Câştigător
| pnKK a răspuns:

Daca vrei sa vezi lucrurile din punct de vedere al calitatii sa stii ca Acer-urile de 1-2 ani incoace sunt de foarte buna calitate, nu mai au crushuri nu mai crapa atat de usor. Personal iti recomad un laptop Acer indiferent care ar fi acesta si subliniez faptul ca detin unul cumparat special pentru programare si jocuri. Il am de 2 ani si fiind un laptop din clasa middle-gaming isi merita banii pe care i-am dat.

3 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Depinde si de pretul acestuia, dar in general se merita, are un procesor foarte bun, pacat de acei RAM ca sunt decat 1 gb.Nu am vazut laptop cu i5 fara 3-4 gb RAM pana acum.

Si Acer e firma foarte buna, alaturi de Dell, Asus si HP si MSI.

Poti opta si pe alte variante cu un raport calitate-pret mai bun pe aceste site-uri:

www.emag.ro
www.pcgarage.ro
www.dc-shop.ro

| jhonny999 a răspuns:

In special la Laptopuri problema este temperatura pe Hdd.cei de la Asus au venit cu Optiunea Ice cooler, un cooler suplimentar care porneste singur cind se ridica temperatura si o mentine constanta.Vezi modelul Asus K 50 AF.
http://www.compari.ro/......sului.html

| Florin_4402 a răspuns:

Merita sa il iei deoarece are un procesor foare bun dar ar fi bine sa ii mai pui 1-2 GB ram ca sa tina pasul rami la secunda cu procesorul