| alicia2000 a întrebat:

Un calculator il pot conecta la un router wireless?

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cumpara unul de asta pe cat posibil de aceeasi firma cu routerul tau si care sa aiba viteza de transfer egala sau mai mare cu a routerului. http://bit.ly/2IxMCCr
Uita-te cu atentie la caractersitici si daca nu te pricepi spune-ne ce router ai. Denumirea si modelul.

| alicia2000 explică (pentru Salontanul):

Vin de la Orange cu router-ul lor!

| anonim_4396 a răspuns (pentru alicia2000):

N-ai sens //

| alicia2000 explică (pentru anonim_4396):

Adica ma abonez la net la Orange si ei aduc routerul, nu stiu de care va fi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru alicia2000):

Nu conteaza, majoritatea adaptoarelor merg cu orice router, nu inteleg de ce nu ar merge.

| Salontanul a răspuns (pentru alicia2000):

Ok. Nu conteaza. Ce model este? Cum se numeste?

| PainTech a răspuns:

Da. Cel mai probabil o sa il poti conecta cu un cablu ethernet cu mufa RJ45 ( cablul de internet standard ). Exista si placi wireless pe care le cumperi si se introduc in slotul PCI / PCIe al calculatorului ( pe placa de baza ), deci nu iti face griji. Orice tip de router ar fi mereu exista solutii.

| seularts a răspuns:

Daca ai adaptor WiFi la PC, da poti sa il conectezi fara cablu. Daca nu, atunci cumpara un cablu, il bagi in port la router si totul o sa fie Zen happy

Răspuns utilizator avertizat
| nky333 a răspuns:

Desigur ca da. Cu ajutorul unui cablu ''LAN'' il conectati in mufa placii de retea din spatele calculatorului si apoi cealalalta extremitate a cablului o conectati in router. Daca te referi la faptul ca un calculator sa il conectezi la Wi-fi prin semnal wireless, nu este posibil.

| Salontanul a răspuns (pentru nky333):

Aiurea! Sunt adaptoare cu care se pot cupla. Ia uite: http://bit.ly/2IxMCCr Trebuie doar sa-l alegi pe cel potrivit pentru router.