| anonim_4396 a întrebat:

Un tutorial cum sa mut un obiect dintr-o imagine in alta in photoshop?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sper că înțelegi:
https://www.youtube.com/watch?v=yiKryjS1Cec

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi,dar tutorialul asta iti arata cum sa muti un obiect in aceeasi imagine, eu vream dintr-o imagine in alta.

| fyrelord a răspuns (pentru anonim_4396):

Deschizi ambele imagini, faci ceea ce spunea în tutorialul indicat de Crepuskul, doar că Layerul creat, cu obiectul acela, îl tragi pur și simplu în TAB-ul cu cealaltă imagine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deschizi ambele imagini în photoshop, decupezi din prima obiectul apoi îl tragi în a 2-a poză. Înțelegi acum?

| anonim_4396 explică (pentru fyrelord):

Ok,mersi

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da,am inteles.mersi

| fyrelord a răspuns (pentru anonim_4396):

Fii iubită. Şi dacă te pasionează Photoshop, îți sugerez niște tutoriale din care am înțeles destul de bine fundamentele PS. Și sunt chiar folositoare. Uite : http://creativemonkeyz.com/category/tutoriale/photoshop/ 15 tutoriale. :) Sper să te ajute. Mult succes.

| anonim_4396 explică (pentru fyrelord):

Multumesc frumos! chiar incepe sa ma pasioneze.Dar mi se pare destul de complex..cred ca nici intr-un an nu as putea invata macar pe jumatatehappy

| fyrelord a răspuns (pentru anonim_4396):

Îți trebuie răbdare și mult, mult exercițiu. Dacă ai ceva neclarități, dă-mi un mesaj, și o să te ajut.