| sorinamariasorinamariasorinamariasorinamaria a întrebat:

Buna va rog mult ajutati-ma as vrea sa imi cumpar xbox one sau xbox360 sau ps3 sau ps4 si nu stiu care din ele va rog da-ti detalii despre ele care sunt cu baterii sau ce pot sa fac cu ele mai multe detalii...cn are sa imi spuna care e mai bun ca sa ma decid care sa il iau va rog happy

Răspuns Câştigător
| LoveTenis a răspuns:

Ar trebui sa alegi între ps4 si xbox one! Ps4 e o consolă doar pentru jocuri deci altceva nu poți să faci pe ea! Xbox one îi consolă multimedia dar și ea e pentru jocuri! De exemplutonguee ps4 te poți doar juca și pe xbox one poți să îți cumper și din alea cu aerobic și altele! Sunt cele mai bune crede-mă! Eu aș alege xbox one pentru că poți face mai multe lucruri pe ea decât pe consola ps4! Fundiță?happy

| sorinamariasorinamariasorinamariasorinamaria explică (pentru LoveTenis):

Ok iti dau dar imi spui cum ca doar ieri mi-am facut cont :-)

| sorinamariasorinamariasorinamariasorinamaria explică (pentru LoveTenis):

Dar un joc de la xbox 360 merge si la xbox one?

| LoveTenis a răspuns (pentru sorinamariasorinamariasorinamariasorinamaria):

Nu cred...dar s-ar putea.

4 răspunsuri:
| iamSeBy a răspuns:

Nu e cu baterii niciunul, sunt console de jocuri ce folosesc televizorul pe post de monitor. Acum parerile sunt impartite: unii spun ca playstation e mai bun, altii ca xbox. Depinde de ce jocuri vrei sa joc. Majoritatea jocurilor sunt pentru toate, dar sunt jocuri precum Halo care sunt doar pentru xbox si alte jocuri, nu imi vine acum niciun exemplu, care sunt doar pentru ps. Eu sincer, iti recomand un PC, e mai... multifunctional, il poti folosi la mult mai multe chestii decat niste jocuri. Totusi, daca vrei sa iti iei neaparat si ai buget, alege ceva intre ps4 si xbox one pentru ca sunt ultimele modele aparute.