| PinkPanther a întrebat:

Vreau sa imi cumpar si eu un GPS pentru masina, pe piata sunt multe modele si sincer nu am avut pana acum ca sa stiu ce sa aleg. Ma intereseaza sa fie cat mai precis pentru navigare, nu ma intereseaza sa ruleze filme si nici muzica. Il vreau strict pentru navigat si sa se incadereze in maxim 500-600 lei.
Am vazut ca exista si fara harti, acelea presupn ca sunt mai usor de personalizat, dar cum? de unde downloadez hartile si programele de navigare daca imi iau unul din asta, Iar daca imi iau unul cu harti dupa ce sa ma uit cand il aleg.
Sau ce modele imi recomandati?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

GPS fara harti este egal cu zero! In primul rand cand cumperi un GPS trebuie sa vezi daca firma respectiva actualizeaza hartile gratis. Un GPS foarte bun este asta (are interfata in limba romana)
http://www.okazii.ro/......a120228278
Produsul este nou! (acum cateva zile am facut o recenzie pentru el)
Bafta!

| PinkPanther explică (pentru neluL):

Mersi, inerfata in limba romana nu ma prea intereseaza, ma descurc ci cu engleza

| neluL a răspuns (pentru PinkPanther):

Ma refer la faptul ca iti vorbeste in limba romana! Adica, peste 50 de metri faceti la stanga...si nu '' over 50 meters turn left''.

9 răspunsuri:
| PinkPanther explică:

M-am mai documentat putin, si m-ar tenta acest gps: http://www.emag.ro/......EHWSKBBBM/
Motivul este existenta tmc-ului, care desi nu este foarte dezvoltat, la noi, e doar la inceput, se va dezvolta in timp, si nu vreau sa imi iau un gps acum si dupa sa imi para ra ca nu are tcm. Voua cum vi-se pare acest model?

| victorbold a răspuns:

Eu iti recomand tomtom

| al3xander a răspuns:

Eu iti recomand un smartphone Nokia cu gps. are hartile de la Nokia care mi se par cele mai bune.

| PinkPanther explică (pentru al3xander):

Am un smatrphone dar sunt sigura ca un gps, special facut pentru asta e mai performant, in plus nu vreau sa imi tot incarc telefonul in masina, sau sa ma lase bateria la drum lung.

| al3xander a răspuns (pentru PinkPanther):

Eu nici numai folosesc gps-ul. folosesc numai un Nokia c7 si cu internet face cat 10 gps-uri. acum depinde de preferintele tuturor. pe un smatphone poti instala mai multe aplicatii de gps dar un gps are doar aplicatia lui incorporata cu hartile lui.

| xXhewlettXx a răspuns:

Eu iti recomand Mio S 600 este foarte eficient il am si eu.
Funda?

| Neah94 a răspuns:

Un prieten are de vreo 4 ani un GPS (tom tom) si merge foarte bine