| Caine1122 a întrebat:

Salutare sunt nou aici si as vrea sa ma sfatuiti ce ar trebui sa imi cumpar. Am 2 masini la care ma gandesc seria 3 2008 sau un a4 tot 2008 bugetul este maxim 9000 de euro vreau sa stiu ce ar trebui sa aleg dintre cele 2 avand in vedere putere aspect interior consum, ambele motoare diesel

Nu ma intereseaza alte modele vreau raspuns strict pe intrebare!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciuna, 9000 euro e o suma prea mare pentru o masina veche de 9 ani

| Caine1122 explică (pentru suntserios):

Da este o suma prea mare pentru o masina de 9 ani daca ar fi dacia opel ford daca nu sti despre ce e vorba mai bine nu mai raspunde

| suntserios a răspuns (pentru Caine1122):

Probabil esti la prima masina si nu ai idee ce inseamna intretinerea ei, mai ales cand e o masina alergata si veche de 9 ani.

Cu cat masina e mai premium, cu atat intretinerea costa mai mult, cu cat masina e mai veche cu atat cere investii mai mari.

Ai sa vezi tu cat de mare o sa ti se para pretul asta de 9000 euro si pentru preaiubitele tale Audi si BMW cand o sa treabuiasca sa mai bagi iar bani in ele... vorbim peste 1-2 ani dupa ce le cumperi

| Caine1122 explică (pentru suntserios):

M-am interesat demult ce o sa trebuiasca sa schimb iar mai mult de 1000 de euro nu o sa bag in ea dupa deci daca pentru tine asta e o problema nu ma intereseaza. Poate de acum in colo o sa raspunzi la intrebarea pusa nu sa te apuci sa vorbesti cele 2 masini sunt destul de bune dar totusi dupa tine ce mi-ai recomanda ca sunt foarte curios ce zici tu ca este bun in banii aia?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru suntserios):

Nu te mai chinui, romanu stie una si buna. Mai bine masina sh veche de 10 ani decat masina noua. Mai bine paine cu zacusca si BMW decat masina decenta si bani de benzina. Oricum o va tine de bibelou pentru ca un om care n-are mai mult de 1000 de euro de bagat intr-o masina sh nici nu face mai mult de 2-3000 km/ an cu ea.

| suntserios a răspuns (pentru Caine1122):

Iti iei un focus in mintile lui, sau o octavia, sau un sandero nou

| Mihai1810 a răspuns (pentru Caine1122):

"mai mult de 1000 de euro nu o sa bag in ea". 1000 euro e doar turbina, care pica dupa 200k km mai ales daca masina nu a fost expluatata corect.

| Caine1122 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Nu am spus ca nu am decat 1000 de euro sa bag in ea daca e cazul dar ca orice om normal masina se verifica la service inainte de a o cumpara si nu se ia cea mai ieftina dupa piata se ia la un pret mediu adica 9000 de euro cam asa ca daca vreau sa imi iau una ieftina si sa o repar pot face si asta dar in mintea voastra de copii care vorbiti de parca ati fi avut 20 de masini pana acum e greu sa puneti cap la cap detaliile si apoi sa comentati CA TOT ROMANUL COMENTEAZA DAR HABAR NU ARE

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Daca stai sa cauti pe Autovit si OLX găsești Audiul din 2010 chiar. Acum ca sa iti raspund la întrebarea ta, personal as merge pe Audi 2.0 TDI Are 140 de cai si arata super frumos. Dar, cum am zis, depinde de preferințe.

| Caine1122 explică:

Se vede ca aici pe TPU gasesti numai copii handicapati care evita cu orice pret sa raspunda la intrebarea pe care o pui si comenteaza