| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Vreau sa imi pun si eu windows 8 pe 64 de biti si vreau sa stiu daca imi va face fata procesorul: Intel core 2 quad q6600 2,4 Ghz
ca din cate am auzit unii au probleme cu acest procesor pe windows 8

Răspuns Câştigător
| bassmusic a răspuns:

Fratilor voi nu stiti ce vorbiti! cum un Quad la 2, 4 Ghz si 8Mb cache sa fie prost? Eu am pe unul din sisteme un Intel Celeron Dual-Core 2, 4 Ghz, 2MB Cache si merge excelent.Stai linistit ca merge fara probleme.Bafta

3 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Vezi care sunt cerintele de sistem pentru Windows 8, iar apoi, daca iti permite configuratia poti sa incerci! :)
http://windows.microsoft.com/ro-RO/windows-8/system-requirements
Uite un link util! Succes!

| sdhashsah a răspuns:

Problema este la placa de baza daca are drivere pentru windows 8, am un prieten care si-a luat pc-ul de doi ani si placa lui de baza nu are suport pentru windows 8 ii merge la inceput o zi doua si dupa ceea se strica treaba incep problemele (sacadeaza, sunetul nu mai merge si multe altele ).

| edizamfir a răspuns:

Nu are nicio legatura cu placa de baza
pe 64 biti trebuie sa ai mai mult de 2Gb RAM
procesorul e destul de prost, dar ar trebui sa mearga
eu zic sa incerci, pentru ca pana la urma nu ai nimic de pierdutwinking