| Stil a întrebat:

Am o întrebare destul de... complicată.
Se pare că laptop-ul meu are o problemă. Se deschide şi îmi spune că "Windows did not start successfully...; A recent hardware or software change might have caused this" etc şi mă pune să aleg cum vreau să pornească: Safe Mode, Safe Mode with Networking, Safe Mode with Command Prompt, Last Known Good Configuration, Start Windows Normally. Am ales mai multe variante, dar rezultatul este mereu acelaşi - Îmi arată cum se încarcă Windows-ul... după care ecranul se face negru şi atât. Nu se mai întâmplă nimic. Nu pot să fac nimic pe el.
Cred că este vorba de un virus. Hmm.
Ce aş putea face? Cum să-l repar? (Dacă se poate - fără a reinstala Windows-ul).
Vă mulţumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă calculatorul l-ai cumpărat cu licență Windows atunci ar trebui să ai și un DVD de recovery.folosește-l cu încredere.Da©a nu atunci numai cu o reinstalare dar cu un Windows legitim, nu ca ăsta ce o fost pe el, că fiind contrafăcut de asta s-a dus(nu confunda cu cel cu licență furată). Succes

| Stil explică (pentru DeyCj):

Am licenţă la Windows. Nu e contrafăcut. Doar că... Nu am DvD de recovery sau ceva asemănător (Am primit laptop-ul de la cineva. Nu mi-a dat niciun CD. Ar dura destul de mult să solicit aşa ceva; în plus - nu sunt sigură că are).
Speram să găsesc altă soluţie (Am nevoie de el repede).
Oricum... Mulţumesc mult pentru răspuns!

| xBlaise a răspuns:

O reinstalare de windows, daca nu a mers vezi ca e de la ram/hdd/placa video