| IulianaAndreea379 a întrebat:

am o problema de transfer intre un pc si aparat foto...
Inainte de toate trebuie sa spun ca pc-ul meu este un notebook Samsung RV508 care are incorporat un port SD... aparatul foto e un Canon PowerShot A800...
Problema este urmatoarea:
★Cu cablul USB nu mai functioneaza conectarea pe pc -ul meu, in altele da :/ ( nu stiu din ce cauza). Pur si simplu il aprind si ar fi trebuit sa se stinga automat si sa apara pe desktop fereastra de initializare, dar in loc deasta, aparatul ramane aprins, doar ca nu se aprinde ca sa poti face poze, pur si simplu ramane aprins.
★La incercarea de a introduce cardul SD din aparat direct in pc, surpriza, pc -ul nu detecteaza nimic... (m -am gandit ca poate ii lipseste vreun driver)

Am incercat sa gasesc nenumarate solutii la problema mea, dar au esuat. Va rog ajutati -ma!

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Cardul sd e functional?
exista posibilitatea sa ai lipsa driver card reader
poate fi eroare a sistemului operativ
faptul ca nu il recunoaste prin cablu:
port usb defect
cablu de date defect
eroare data la o conexiune anterioara.
stii ce inseamna teamviever?
in caz afirmativ instaleaza team si vorbim.