| hmariiuss a întrebat:

Buna ziua!
Am o problema folosesc google chrome ca browser simi mergea foarte bine full screen cu 720bp hd pcul merge bine merg jocurile tot
Insa m-a pus naiba pe mine sa dezactivez pluginurile din control panel java Adobe flash si shocwave si acumi nu-mi mai merge full screen absolut deloc insa cand intru in pluginuri imi apar active pluginurile si nu le mai pot descarca ca imi spune ca sunt deja integrate driverle de la placa video is updatate am reinstalat browseru am sp2 toate jocurile imi merg bine nu am probleme acum intrebarea pot reface cumva sa-mi mearga fara sa reformatez pcu? si daca da cum? dau fundita:*:*

Răspuns Câştigător
| Johnny86 a răspuns:

Este din cauza Google Chrome 21. Aceeasi problema am avut-o si eu. Pana se rezolva problema instaleaza o versiune mai veche!

3 răspunsuri:
| Gabitech a răspuns:

Din ce inteleg eu aici, tu ai dezinstalat pluginurile doar pe jumatate, practic ele nu iti mai functioneaza dar in momentul in care vrei sa le instalezi, iti apare un mesaj care spune ca ele se afla acolo. sfatul meu :
1. variantea cea mai sanatoasa, instalezi windows din nou si o iei de la inceput cu toate programele, drivere, etc
2. vezi exact ce nu iti functioneaza, cauta exact in folderul instalat (ex : java nu merge, cauta c:/program files/java ...etc" sterge tot de acolo si incearca inca o instalare. daca nici asa nu functioneaza :
3. instaleaza "regcleaner" e un program cu o iconita albastra cauta-l de undeva full si exact asta e denumirea lui. REGCLEANER, alte denumiri apropiate nu sunt bune. acest program iti sterge toate ramasitele de programe, toate registrele uitate si nefolosite din calculator. practic, e facut pentru a indreptata probleme ca ale tale. eu l-am folosit de multe ori si am fost multumit. incearca-l si te asteptam cu noutati. salut

| hmariiuss explică (pentru Gabitech):

Am Ccleaner cu care imi curat registrele iar in C nu am nimic ramas doar la browser imi mai apar ca le am multumesc de raspuns dar nu e prea folositor

| delya91 a răspuns:

Sunt cativa pasi de facut :
1. Le cauti pe net si le downloadezi undeva
2.Din Control Panel/Add-rem le dezinstalezi
3. Apoi treci la instalarea lor din nou pe rand, daca cere restart dupa fiecare, il faci...cam asta ar fi tot fara sa reformatezi vreo partitie la PC!
Daca nu merge, instalezi din nou Windows in partitia C, cu un nou nume de user(administrator) fara formatare. Dupa instalare, ai posibilitatea sa intri tot in C, pe vechiul nume si sa-ti salvezi de acolo ce ai nevoie, deoarece nu sau pierdut.
Dupa salvare, intri in C, Documents and Settings si dai delete la folderul cu vechiul nume de user(administrator) pentru a nu-ti ocupa spatiu inutil.