| Coldea_Emi_2001 a întrebat:

Bună ziua. Am probleme cu unitatea computerului. Când o pornesc, ea primeste curent deoarece se aude ca ventilatoarele functionează, dar nu am imagine la ecran. Am schimbat ecranul care era vechiu cu unul mai nou, am desfacut ventilatoarele din unitate pe care le-am aspirat de praf, dar fara nici un rezultat. De reținut, pe acel calculator am doua sisteme de operare
( windows xp si linux ubuntum). Ce sfaturi îmi dați?

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Probabil ii dusa placa video. Si eu am asa un pc acasa si cred ca ii dusa placa video integrata si caut una externa dar nu am gasit ceva comaptibil ca pc e mai vechi.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se aude ca intra in Windows sau ramane asa (in BIOS)? Monitorul are LED-ul aprins? Poate fi placa video dar si cablul de semnal sau cel de curent al monitorului.

| Coldea_Emi_2001 explică (pentru Salontanul):

Monitorul are led si se aprinde.
Am schimbat si cablul de alimentare, dar pe degeaba

| Salontanul a răspuns (pentru Coldea_Emi_2001):

Atunci poate fi placa video sau cablul de semnal.

| CPAElites a răspuns:

"Am schimbat ecranul care era vechiu"
http://1musicnetworks.tv/......19x534.jpg