| danutrobos2 a întrebat:

Buna ziua am si eu o problema cu laptopu la unele pagini nu vrea sa se conecteze adica scrie conexiune nesigura iar la altele se conecteaza da pagina e ca la alea vechi ce sa fac? am antivirus am Adobe de toate plss

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă știi că deții un Windows si aplicații comerciale activate ilegal sau mai grav furate din sursele ilegale populare printre voi, atunci știi deja că deții/ți-ai infectat calcultorul cu viruși ce pe anumite site-uri dezactivează SSl-urile, pentru a pregătii pista unui atac informatic de pe calculatorul tău.
Antivirus. Poți avea daca ai unu „made on vapor" ca esset, norton, avast sau alte idioțenii de-astea comerciale.
Remediu
Folosește o copie de Windwos legitimă, actualizată la zi, folosește aplicații comerciale în trial(dacă pe cele ce fac același lucru le ignori că x șiy nu le folosește, deși fac același lucru dar legal)(se poate și fără să le activezi ilegal), și vei observa că problema a dispărut.
Succes

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Windows de care folosesti(probabil priatat?)? Data e setata corect la pc?

| Mark72 a răspuns:

Salut, Danut! Incearca sa folosesti alt browser! Incearca sa-ti descarci Google Chrome, este cel mai bun browser la momentul actual. Daca nici acum n-o sa-ti mearga paginile, incarca cu Internet Explorer! Si daca nici acum n-o sa-ti mearga bine, incearca sa pui data si ora corecta la windows. Stii tu, acolo jos in bara de stard, in jos, dreapta... Unde iti arata cat e ora, si data. Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?

| Diaconu1980 a răspuns:

Seteaza data si ora