| Anonymous569 a întrebat:

Buna ziua
Am un calculator care atunci cand intru pe el imi apare scrisul asta:,, windows could not start the following missing corrupt.
WINDOWS\system32\config\SYSTEM
You can attempt to repair this file by starting Windows Setup mising the original Setup CD-ROM.
Select 'r' at the first screen to start repair."
Iar cand incerc sa instalez windows-ul imi apare asa:,, STOP:C0000221 unknown Hard Error\systemRoot\system32\Mtd11.d11" Din ce cauza imi apare asa...va rog sa ma ajutati...

1 răspuns:
| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

Reinstaleaza Windowsul in modul de recovery acceseaza comand promt si scrie urmatoarele
diskpart
list disk( Selectezi hdd tau )
clean
Apoi restartezi pc si incerci iar sa instalezi daca tot nu vrea atunci incearca un alt windows. Daca nici asa nu merge du-te la un service cu el. Nu ai ce sa-i mai faci.