| BlueSquare a întrebat:

.Am Si eu nevoie de ajutor..Probleme cu pc.
Cand ii dau sa se aprinda merge un pic si imi apare o eroare
Windows could not start because the following file is missing or corrupt:
/windows/system32/c_1250.nls
You can attempt to repair this file by starting Windows setup using the original setup cd-rom
select 'r' at the first screen to start repair...
cand dau 'r' se restarteaza si imi apare la fel
ps:nu cred ca am cd original am fost cu el la reparat si mi-a bagat acolo windows.
Ajutor ce trebuie sa fac cel mai repede raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| CoL00SaL a răspuns:

Din nefericire trebuie sa iti reinstalezi windowsul, pentru ca mi-a aparut si la mine eroarea asta si tot imi spunea sa il repar, dar am rezolvat reinstaland windowsul.Bafta!

| BlueSquare explică (pentru CoL00SaL):

Pana la urma am reinstalat windowsul. Poti te rog sa imi zici si mie ce drivere imi prebuie pentru inceput?

| BlueSquare explică (pentru CoL00SaL):

Pana la urma l-am reinstalat. Poti te rog sa imi zici si mie driverele de baza?

| CoL00SaL a răspuns (pentru BlueSquare):

Pai driverele video driverele placi de retea driverele de sunet...

4 răspunsuri:
| maturgrizonat a răspuns:

Fisierul il gasesti in 2 locuri pe PC tau

C:\WINDOWS\system32\c_1250.nls
C:\WINDOWS\system32\dllcache\c_1250.nls
Incearca sa inlocuiesti fisierul cu unul extras din CD instalare sau copiat de pe un PC prieten.
Posibil sa te scuteasca de reinstalare.