| HinoKahoko a întrebat:

Am un televizor vechi legat la RDS prin cablu. Este atat de vechi incat nu are numai 4 butoane: meniu (care duce la contrast, luminozitate, volum), on/off button si doua butoane pentru schimbarea canalelor. Cand il pornesc, nu merge decat un program, Etno. Daca schimb canalul spune ca a fost sters :/ Deci singurul program la care ma pot uita este Etno. As vrea sa stiu cum sa ii dau sa isi caute programele... este vreo combinatie de butoane sau ceva? Va rog ajutati-ma, dau funda combinatiei care merge xD

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Vezi ca poate poti accesa meniul de scanare doar din telecomanda. Eu aveam un TV cu tub mai vechi din care puteam accesa meniul doar din telecomanda.

| sergiu151 a răspuns:

O idee mai buna schimbal

| ralucaraly a răspuns:

Dai la meniu si dai la cautare apoi dai memorare la mine merge acum nu stiu altceva

| HinoKahoko explică (pentru ralucaraly):

Nu are asa ceva, din pacate sad daca dau la meniu imi apare contrast, luminozitate si volum. atat. D:

| ralucaraly a răspuns (pentru HinoKahoko):

Alta metoda nu stiu Scuze