| DanielD1983 a întrebat:

As avea si eu o intrebare la voi si anume:
-am un laptop Toshiba L50-C-15C cu procesor i7-5500u 2. 4Ghz, placa de baza :Toshiba Satellite L50-C.
Intrebarea este : cum aflu ce procesor maxim as putea suporta placa de baza?
Va multumesc
Ps: https://ro.dynabook.com/support/my-product/laptops/
PART NUMBER: PSKWTE-00K007G6
SERIAL: YF082632C

2 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

Ori scrii dxdiag la search si faci testul ori cpuid e un program gratuit cauti pe google, cand ai modelul placii de baza scrii modelul si specs pe google.

| MireP a răspuns:

E irelevant deoarece la laptopul tau procesorul e pe socket BGA, ceea ce inseamna ca nu poate fi scos sau dezlipit de pe placa de baza.