| pallmall55 a întrebat:

De ceva vreme am achizitionat un router ASUS
RT-N12E.Un timp a mers perfect dar dintr-o data nu mai mergea.De fiecare cand ii dau sa il configurez din nou din browser(192.168.1.1),dau la QIS Wizard,scriu datele de la IPS,incepe sa incarce, scrie "complete!" apoi scrie ca nu imi poate identifica "connection type". Ofer funda celui mai bun raspuns.

P.S:Nu stiu daca ajuta cu ceva dar providerul meu de internet este RDS.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Configurezi manual la connection type la rds ai pppoe.

| pallmall55 explică (pentru sltlp):

Am configurat de nu stiu cate ori si nu merge

| sltlp a răspuns (pentru pallmall55):

Nu prea are sens. Ceva nu e bine configurat. Dacă cu cablu direct merge, îs șanse de 80% sa fie configurat incorect, 15% sa fie conflict mac și estul de 5% sa fie ceva fie de la ei, fie de la router.