| Attomm98 a întrebat:

Buna ziua de curand am achizitionat un Ipad 3 si am observat ca la a doua incarcare bateria se descarca mult mai repede (4% in 40 min) ....intrebarea este daca trebuie mai multe incarcari pana se stabilizeaza bateria sau e defect?

Răspuns Câştigător
| popeasca a răspuns:

Orice baterie trebuie formatata. Iar in cazul iPad-ului trebuie repetat de 3 ori procedeul asta: descarci bateria pana la 0% apoi o lasi 12 ore la incarcat.

| Attomm98 explică (pentru popeasca):

Daca nu am facut asa de la prima incarcare o sa isi mai revina?

| popeasca a răspuns (pentru Attomm98):

Da. Succes! happy

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prima incarcare se face o noapte intreaga, il descarci bine pana dispare ultima linie de pe baterie apoi il incarci de vreo 2-3 ori full si il descarci bine apoi nu mai trebuie repetat procesul.

| yourFanta a răspuns:

L-ai Formatat, ma refer la baterie, adica sa il lasi la incarcat 12 ore, tot asa de 3ori.

| Attomm98 explică (pentru yourFanta):

Nu l-am lasat pana acum sa se descarce de tot...creDeti ca daca fac asa o sa mearga? Si mai vroiam sa va intreb pe astia care au iPad daca si voua vi s-a intamplat asa.

| Belysymo a răspuns (pentru Attomm98):

Mai formateazal cu 12 ore de 3 ori big grin

| Belysymo a răspuns:

Trebuie incarcat de 3 ori dar sa'l ti 12 ore asta trebuie facut

| Attomm98 explică (pentru Belysymo):

Eu nu am facut asa din prima...l-am lasat sa se descarce pana la 7% apoi l-am bagat la incarcat vreo 8 ore...crezi ca s-a stricat atunci? Si daca nu pot sa il pun la incarcat asa cum ziceti voi acum?