| Kinetic a întrebat:

intampin o problema la care nu am gasit nicaieri un raspuns.
Am windows 7 Pro instalat si l-am folosit foarte ok pentru acte contabile si alte documente (fiind calculatorul mamei) dar ea nu a mai lucrat pe calculator (nemaiputand) si m-am gandit sa nu sterg acel windows fara de care nu pot sa pornesc anumite programe instalate in el, si am intalat langa el Windows 8.1 Pro. Toate bune si frumoase dar acum nu mai pot porni acel Windows 7 absolut deloc, nu am nici o optiune pe care WIN sa il pornesc.
In trecut am mai facut asa cu WinXP si Win 7 si chiar de fiecare data imi aparea ce windows vreau sa pornesc.

Va rog mult daca se poate sa imi dati o solutie sau sa ma indrumati unde as putea cere ajutorul.

Va multumesc!

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

"Si am instalat langa el Windows 8.1 Pro".
Ce inseamna "langa el"?
Daca ai folosit aceeasi partitie, Windows 7 a fost formatat si i-a luat locul noul sistem de operare.
Daca partitia e diferita, incearce varianta propusa de Foame.
https://www.youtube.com/watch?v=v5iZKZ_CZvo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caută pe YouTube tutoriale de configurare dual boot cu bootmgr

| Foame a răspuns:

Incearca asta :
1.Scrie in start run
2.Scrie in run msconfig
3.Dai la boot
4. Apasa pe win7
5.Dai apply, ok
6.Restart
Vezi daca merge asa.