| hereis a întrebat:

sunt nou in domeniul aiti dar as avea o intrebare legat de piesele de calculatoare, as vrea sa imi fac un pc de gaming pe piese dar nu stiu daca sunt compatibile, daca ma puteti ajuta?:

M-am gandit la aceste piese:

Sursa Fortron 350W real bulk
Memorie KingMax 4GB DDR3 1333MHz
DVD-Writer LiteOn IHAS122-18 bulk Black
Procesor AMD Athlon II X3 455 3.30GHz skt AM3 box
Placa video MSI Radeon HD6770 1GB DDR5 128-bit
Placa de baza Gigabyte GA-78LMT-S2P

As vrea sa aud si parerea voastra daca sunt bune sau nu.
Am un buget de maxim 1800 lei

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Asa ceva nu ti-ar place? http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/483548/
Ti-am pus un procesor mai performant ca cel ales de tine, o placa video mai buna, un dvd-rw ceva mai performant si o sursa putin mai puternica.

| hereis explică (pentru JustCosmin):

E frumos big grin alte pareri?

| JustCosmin a răspuns (pentru hereis):

Alte pareri pentru ce? Ceva mai bun la pretul de 1800 Ron nu stiu. Ce ai ales tu, este ok, dar mai bine ai lua ceva mai performant.

3 răspunsuri:
| hereis explică:

Ba e frumos big grin alte pareri?