| tioltiur a întrebat:

Buna ziua tpu.Imi poate zice cineva daca pot cumpara o cheie de windows original de undeva sau trebuie sa imi cumpar cd? e cam scump... sper sa ma puteti ajuta.Va multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Uite aici gasesti licente de cumparat

http://www.emag.ro/sisteme-operare/c

| horia2012 a răspuns:

Daca vrei sa-ti cumperi din magazin alege varianta RETAIL (mai scumpa-dar il poti instala si daca iti schimbi pc-ul (laptop-ul)).
Variantele OEM (mai ieftine) le poti activa numai pe un singur pc.( o singura configuratie-placa de baza sau laptop).
Daca schimbi placa de baza (laptop), il activezi numai cu ajutorul celor de la Microsoft. Mai complicat.

| alliyn13 a răspuns:

thinking laughing cheie? vrei un cd-key sau un windows original (cd) si mai ales... ce windowns?

| tioltiur explică (pentru alliyn13):

Am avut windows 7 home premium si am facut upgrade la ultimate cu o cheie de pe net si acum cand dau click pe ceva imi intra altceva si merge rau. vreau un windows 7 dar parca nu as da 500-600 ron pe el.am crezut ca se poate cumpara o cheie pentru o singura utilizare.-nu ma prea pricep.nu radeti de mine... daca nu am ce face o sa imi iau un cd original.