| Muppetti a întrebat:

Calculator (P.C.) sau laptop?

Salut, în prezent am un P.C. (nu-i cine ştie ce) şi m-am gândit sa-mi achiziţionez un laptop la 20-25 de milioane. Vreau să ştiu dacă se merită şi dacă o să-mi meargă bine Photoshop CS6/ Sony Vegas Pro 11/ Cinema 4D etc. pe el. Şi desigur jocurile de pe Steam, un Counter-Strike 1.6. şi alte jocuri mai mari.
Fundă!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Vrei portabilitate: laptop.
Daca vrei jocuri, sau ce insiri tu acolo, photshop vegas, pai astea consuma cpu si gpu la greu. Cu laptop-ul nu faci nimic, mai ales ca dupa 1 ora deja arde saracul daca e lasat la randare.
Iti iei deci un pc de gen: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/897493/ pe componente, c a gata asamblate is vai de ele. Ai gpu performant, cu 640 cuda, 8 gb ram dual-channel 1600mhz, procesor i5, placa de baza ok, sursa cu eficienta si certificare ridicata, restul poti sa vezi chiar tu.

| Muppetti explică (pentru sltlp):

Mulţumesc, m-ai convins şi o să rămân pe calculator(P.C) iar de aceşti bani o să-mi iau componente, având în vedere că eu stau şi foarte mult în faţa monitorului (deocamdată rezistă P.C-ul) nu vreau să mi se închidă laptop-ul din jumătate în jumătate de oră. Sănătate!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai o groaza de variante in pretul ala. Laptopul se merita ca e mult mai usor de utilizat decat PC.

| K0sti a răspuns:

Calculator, indubitabil! Asta daca nu vrei sa te plimbi cu el, care e singur avantaj al unui laptop! Retine, singurul!

| SouLIce a răspuns:

In bugetul specificat acesta este foarte bun
http://www.pcgarage.ro/......-2gb-grey/
Dar daca mai poti plusa la buget cu 300 lei il poti lua pe asta care este super ok

| Addy_Adi_2000 a răspuns:

Ai lua un Asus zenbook care e vreo 20 25 mil si e rapid. Funda?