| andreea4ever a întrebat:

Calculatorul meu a luat-o razna! Cand umblu pe el se stinge si apoi se aprinde singur.Nu am dat de bunton restart pentru ca mereu se aude ca se opreste suntetul acela din el apio un mic scartit apoi se aprinde iar. Ce are? Ce trebuie sa fac?

8 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Posibil sa fi avut o fluctuatie de tensiune sau chiar o eroare de windows... incearca sa reinstalezi windowsul sau baga un live cd *slax sau altceva*sa vezi daca isi da restart daca face tot la fel incearca sa schimbi sursa posibil ti s-au dus cativa condensatori

Elianna
| Elianna a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i faci o devirusare serioasa!

| Floreenofficial a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa il duci la reparat cat mai devreme sau ramai fara computer.Succes! sad

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cel mai bine este sa chemi pe cineva care se pricepe la calculatoare, sa reinstraleze windowsul si sa iti puna si un antivirus bunwinking
Bafta!kiss

| Poinsettia a răspuns:

Eu cred ca e bantuit computerul.

| Georgiiiii a răspuns:

S-ar putea sa fie placa de baza
cam la fel am patit si eu
mai bine du-te la un specialist in calculatoare sa sa vada ce are si sa ti-l reparewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verfica sursa si toate cablurile

| Irina1705 a răspuns:

Ventilatorul e prb, sau a ars si trebuie schimbat, sau nu reuseste sa raceasca PC-ul