| Paraschiv_Vlad_1990 a întrebat:

Cam cat costa sa schimb mufa unei tablete Eboda Revo R70? (Nu se mai incarca)

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Nu se desface atat de greu. Dupa desfacerea capacului din spate ajungi la placa de baza care este prinsa in geral cu surubele. Bateria se afla mai jos lipita pe ecran. Trebuie sa ii desfaca placa de baza si eventual sa dezlipeasca firele de la baterie de pe placa de baza. (ecranul, touch-ul si camera frontala sunt prinse in niste cleme). Am desfacut multe tableta ca aceea. Lipitul mufei este delicat, necesita scule si indemanare. Posibil sa scape cu 50 de lei sau sa coste pana la 100 lei cum ai spus.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cel putin 100 lei! Numai ca sa desfaci tableta aia ca sa ajungi la mufa si e beleaua de pe lume!

| K0sti a răspuns (pentru danutzu96):

Daca se desface capacul din spate! Ca multe din ele se desfac pe la ecran, trebuie scos display-ul cu tot cu touch...
Si ala se lipeste cu un adeziv special!

| danutzu96 a răspuns (pentru K0sti):

M-am uitat acum mai atent si ai dreptate. S-ar putea sa nu se desfaca capacul, si atunci necesita timp ( timp= bani). Stiu de acel adeziv, este greu sa dezlipesti ecranul ( trebuie incalzit). Nici de pus nu este usor, trebuie sa ai grija sa nu ramana particule de praf acolo.

| danutzu96 a răspuns (pentru K0sti):

Nu se desface atat de greu. Dupa desfacerea capacului din spate ajungi la placa de baza care este prinsa in geral cu surubele. Bateria se afla mai jos lipita pe ecran. Trebuie sa ii desfaca placa de baza si eventual sa dezlipeasca firele de la baterie de pe placa de baza. (ecranul, touch-ul si camera frontala sunt prinse in niste cleme). Am desfacut multe tableta ca aceea. Lipitul mufei este delicat, necesita scule si indemanare. Posibil sa scape cu 50 de lei sau sa coste pana la 100 lei cum ai spus.

| HuShEr a răspuns:

In jur de 30-40 de lei

| Paraschiv_Vlad_1990 explică:

Dau Funda!