| Mariuss32 a întrebat:

Cam ce placă video și câți rami îmi trebuie ca să pot juca Gears of War 1, 2, 3 și cod modern warfare 4, 2, 3 și cam cât m-ar costa în parte?

Răspuns Câştigător
| Dvmasster1 a răspuns:

Pai eu pe o placa de 256mb ma jucam Call of Duty MW3 cu 35+ fps iar la un prieten nu ii mergea bine pe o placa mai slaba (128mb). II se bloca jocul aproape mereu si ii sacada mult. Despre GOW ala habar nu am, nu stiu jocul. Daca are o grafica asemanatoare cu Call of Duty MW3 atunci iti merge.

6 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Gears of war nu este pentru pc oficial.
pentru cod mw 1, 2 si 3 am jucat cu 1gb ram pe high si 4x antialising cu un hd 6670 ddr5
oricum mw 1 2 si 3 ar trebui sa mearga pe orice placa din 2008+ fiindca foloseste un engine din 2005

| Dvmasster1 a răspuns:

Placa video trebuie sa aiba minim 256mb si RAM 1gb+

| Mariuss32 explică (pentru Dvmasster1):

Pentru toate jocurile alea?

| Mariuss32 explică (pentru Dvmasster1):

Dacă am placă video 2-3 sau 4 GB și rami 4 GB. Merge pe high?

| Dvmasster1 a răspuns (pentru Mariuss32):

Da.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Dvmasster1):

Nu conteaza numai memoria video la o placa video sa stii, memoria video e pentru a te juca pe o rezolutie mare

| Dvmasster1 a răspuns (pentru Mariuss32):

Pai eu pe o placa de 256mb ma jucam Call of Duty MW3 cu 35+ fps iar la un prieten nu ii mergea bine pe o placa mai slaba (128mb). II se bloca jocul aproape mereu si ii sacada mult. Despre GOW ala habar nu am, nu stiu jocul. Daca are o grafica asemanatoare cu Call of Duty MW3 atunci iti merge.