| CaSpp3r a întrebat:

Cand intru in My Computer > Properties la Installed memory (RAM) scrie ca am 6.00 GB (2.33 GB usable) - Asta inseamna ca restul pana la 6.00 gb sunt arsi?

Răspuns Câştigător
| IonutGaby a răspuns:

Trebuie sa treci pe sistem x 64, am un laptop cu 6 gb RAM si aveam sistem pe x32 si imi arata ca am 4 gb sau 3 gb usable, si am trecut pe sistem x64 si acum imi arata ca am 5, 90 gb usable, deci trecipe x64

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce urasc copii astia fara minte. Iti era lene sa dai pe google. La memoria ram, cand pornesti pc-ul, ea e inititata. Daca se arde si 1 bit el se restateaza de obicei sau scoate beep-uri. In cazul tau nu e nimic ars, ci windows-ul tau piratat e prost. Data viitare cand cauti windows de ala si nu intelegi nimic din ce scrie, doar verifici sa fie x64(sau 64 bit). Tu acum ai o versiune x86(aka 32 bit) motiv pentru care nu iti vede toata memoria ram.
2. iti recomand sa cumperi un sistem de operare orginal oem!

| CaSpp3r explică (pentru sltlp):

Nu eu mi-am instalat windows-ul si mi la instalat cineva, si puteai sa imi spui frumos nu toti sunt ca tine sa stie totul, daca ai fi zis cu frumosul sa ma schimb pe 64 era perfect happy

| IonutGaby a răspuns:

Ai sistem pe x32 sau x 64?

| anonim_4396 a răspuns (pentru IonutGaby):

X32

| anonim_4396 a răspuns (pentru IonutGaby):

| CaSpp3r explică (pentru IonutGaby):

Pe 32

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru CaSpp3r):

Creierul tau e ars, sistemel cu 32biti pot folosi doar 3.5 rami

| CaSpp3r explică (pentru FatUglyVirgin):

Nu am de unde sa stiu, puteai sa imi spui frumos, dar de 7 ani de acasa nu mai sunt

| IonutGaby a răspuns (pentru CaSpp3r):

Trebuie sa treci pe sistem x 64, am un laptop cu 6 gb RAM si aveam sistem pe x32 si imi arata ca am 4 gb sau 3 gb usable, si am trecut pe sistem x64 si acum imi arata ca am 5, 90 gb usable, deci trecipe x64

| Stef69 a răspuns:

Pot sa te ajut dat trebuie sa stiu ce placa de baza ai si se ram ai pus pe el ca sa te pot ajuta