| lauh a întrebat:

Care ar fi temperatura normala a unui procesor in joc? ...am un amd athlon II x4 2.8ghz si ajunge la 62 grade in nfs undercover.e normal? am schimbat pasta, iar sistemul nu are placa video dedicata.

14 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

E mormală spre mare. încearcă să schibi coolerul de pe el cu unul ce are un volum de are mai mare adica un număr de rotații mai mare si curăță un pic radiatorul de praf.Asta ar putea ajuta să scadă temperatura.Succes

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru amd e normala temperatura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E buna, daca ai posibilitati schimba racirea pe una de cupru, cu un cooler mare. Cand spui ca nu are placa dedicata te referi ca ai placa incoroporata.Stii ca placa atasata si placa dedicata nu e acelasi lucru, nu?

| lauh explică (pentru anonim_4396):

Ma refer ca am placa integrata pe placa de baza.happy. stiu diferentele.

| lauh explică:

Nu are ventilator pe el, are un radiator cu tevi de cupru...si nu pot gasi un cooler CPU compatibil.este AM3 dar e un format ciudat de la HP.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lauh):

Folosesti desktop sau laptop?

| anonim_4396 a răspuns (pentru lauh):

Daca nu gasesti un cooler compatibil incearca sa pui un oarecare cooler astfel incat sa acopere suprafata racitorului.Sau vorbeste cu firma care a facut placa de baza

| lauh explică (pentru anonim_4396):

Este desktop dar e sff...carcasa slim HP 6005 pro.radiatorul nu este unul din cele normale.e inalt, nu mai pot pune nimic deasupra.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lauh):

Mai carcasa am si eu doar ca fugitsu Siemens esprimo dar e tot slim, coolerul vine montat intr-o parte a racitorului, nu deasupra ca la cele midtower. Sper sa te descurci uite coolerul e in stanga jos https://www.google.ro/......ps?/search

| lauh explică (pentru anonim_4396):

Mda...coolerul acela il am si eu dar fara acel canal care conduce aerul spre racitor...si nu face fata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lauh):

E mai greu u piese din astea.Pentru ca nu se vand asa la bucata.In general temperatura nu e prea mare, dar canalul acela mai scotea cateva grade.Suna-i pe aia de la HP daca pot sa-ti vanda un canal de-ala sau cu tot cu un racitor daca nu se da separa t.

| lauh explică (pentru anonim_4396):

Am rezolvat, am dus in service acel racitor si i-au lipit un ventilator foarte eficient, acum nu trece de 30 grade.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lauh):

Ma bucurbig grin

| florinake02 a răspuns:

De obicei se prajeste pe la temperaturi mai mari de 90 grade C.